استکبارشناسی در گفتمان انقلاب اسلامی
کتاب «در مصاف سلطه» منتشر شد
بمناسبت سالروز حادثه غم‌انگیز حمله ددمنشانه ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی برفراز خلیج فارس؛ کتاب «در مصاف سلطه» با موضوع «استکبارشناسی در گفتمان انقلاب اسلامی» به همت اندیشکده برهان منتشر گردید.
این کتاب که از مجموعه کتاب‌های رویش اندیشه و حاصل تلاش پژوهشگران اندیشکده برهان است، در 48 صفحه و در 4 فصل، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
«استخوان‌بندی استکبار در ادوار تاریخ از نگاه رهبر معظم انقلاب»،
«تعبیر معمار کبیر انقلاب از استکبار و استضعاف»،
«نظام سلطه از منظر رهبر انقلاب چگونه تبیین می‌شود؟»،
«نمونه‌هایی از استکبار آمریکا»،
عناوین فصل‌های 4 گانه این کتاب هستند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:
«استکبارستیزی از مفاهیم نابی است که ریشه در قرآن و مبانی دینی انقلاب اسلامی دارد. این مفهوم ناب که در نگاه جبهه‌ای به حق و باطل نتیجه می شود، در سراسر قرآن و روایات اسلامی مشهود است.
حضرت امام خمینی(ره) و حضرت آیت الله خامنه‌ای(مد ظله العالی) بعنوان پیشروان عرصه گفتمان سازی انقلاب اسلامی، با توجه به جایگاه مدیریت کلان انقلاب و از موضع یک رهبر دینی، تلاش وافری برای بازتولید مفاهیم دینی یاد شده در چارچوب ادبیات انقلاب اسلامی داشته‌اند. لذا این بزرگواران، با توجه به شرایط روز جهان و چالش‌ها و فرصت‌های پیش آمده برای انقلاب اسلامی، این جبهه بندی مستکبر و مستضعف را تبیین نموده و راهکارهای مد نظر خود را نیز بیان کرده‌اند.
در این مجموعه سعی شده که مفهوم استکبار از دیدگاه آیات قرآنی، کلام امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب تبیین شود و در نهایت با توجه به تبیین صورت گرفته، مصادیقی ملموس از رفتار دولت آمریکا بعنوان نمود عینی استکبار (به تعبیر رهبر معظم انقلاب) ذکر خواهد شد.»

 

 

 

 

در مصاف سلطه
خرید کتاب

 

کد مطلب: 10795  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۱۲  |  ساعت: ۱۳ : ۱۹

نظرات ارسال شده
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران