دوره آموزشی حضوری با محوریت مؤلفه‌های گفتمانی رهبر معظم انقلاب و سیرۀ عملی امامین انقلاب اسلامی
دوره آموزشی «گفتمان ولایت»
کدام اهل سیاستی با درک صحیح از بحران های چند دهه نظام اسلامی که ازاین حیث در میان حدود 200 کشور دنیا بی نظیر است، می تواند ادعا کند رهبری را می شناسد که مدبرانه تر از ایشان، چنین بحران‌هایی را هدایت کرده باشد؟
زمانی که حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) به منصب ولایت نظام جمهوری اسلامی ایران و سرپرستی امت اسلامی انتخاب شدند، شاید برخی فکر نمیکردند که ایشان با اقتدار کامل و صیانت دقیق از آرمان‌های امام عظیم‌الشأن و هدایت انقلاب به‌سوی اهداف بلند و پشت سرگذاشتن برخی از این اهداف، «امام» و امین و پیشوای شایسته‌ای همانند امام خمینی(ره) برای انقلاب اسلامی باشد و راه بنیان‌گذار انقلاب را در سخت‌ترین شرایط و باوجود دشمنی‌های فراوان ادامه بدهد.
 
دشمنی استکبار با امام خامنه‌ای نیز دقیقاً به همان دلایلی است که این قدرت پوشالی با امام راحل عظیم الشأن داشته و دارد. لذا در طول سالیان عمر با برکت نظام اسلامی، تنها راهبردهای دشمن تغییر کرده است و حتی گاهی با پرچم ارزش‌ها و اصولی همچون اسلام، انقلاب، عدالت و حتی نام مبارک امام راحل رخ نموده است. در میان انبوه دشمنی استکبار و توطئه هایی که درحال حاضر برای ایجاد جنگ اقتصادی در جامعه انجام می دهد، نیروهای انقلابی باید تمام توان خود را در جهت مقابله با این توطئه ها انجام دهند؛ چراکه یکی از اهداف اصلی دشمن در ایجاد جنگ اقتصادی، تغییر ادراک جامعه نسبت به کارآمدی نظام مبتنی بر ولایت فقیه و ایجاد ضدیت با این اصل مترقی می‌باشد.
 
به راستی آیا بدون تحقق حکومت اسلامی تحت زعامت ولی فقیه، استقرار اصول انقلاب و اسلام امکان پذیر است؟ مهم ترین دلیل بوجودآمدن تصورات اشتباه و نیز رفتارهای اشتباه ناشی از آن (چه تصورات نادرست پیرامون عملکرد ولایت و نظام اسلامی و چه ضعف در دشمن شناسی) عدم تبیین دقیق «گفتمان ولایت» است. متأسفانه مهم ترین و خطرناک ترین اثر این اشتباهات، همانند اثر دشمنی های بیرونی، تضعیف جایگاه و گفتمان ولایت و یا انحراف در افکار نخبگان نسبت به این گفتمان ناب است. خطری که اگر اقدامات تبیینی و به موقع در برابر آن صورت نگیرد، تأثیرات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. لذا باید گفتمان انقلاب، شعارهای آن و تحقق آن در بستر عمل را از منظری و مبانی صحیح به نظاره نشست.
 
در این راستا، اندیشکده برهان در ادامه برگزاری دوره‌های متعدد در معرفی و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی، اقدام به برگزاری دوره آموزشی «گفتمان ولایت» می‌نماید.
لذا از تمامی دغدغه مندان، برای شرکت در این دوره دعوت به عمل می‌آوریم.
امید است که با یاری خداوند متعال و امام زمان(عج)، بتوانیم اقدامی مؤثر، هرچند کم اما مجاهدانه، در راستای تقویت هرچه بیشتر آرمان‌های امامین انقلاب اسلامی برداشته باشیم.
علاقمندان به شرکت در این دوره، می‌توانند از طریق لینک زیر اقدام به تکمیل رزومه خود بنمایند. همکاران ما در اندیشکده برهان، برای شرکت در دوره با شما تماس خواهند گرفت.
 
 

 

 

 

کد مطلب: 10918  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۵/۲۳  |  ساعت: ۹ : ۴۷

نظرات ارسال شده
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران