مداقه‌ای در سیاست‌های کنترل اجتماعی مسلمانان در جوامع غربی
کتاب «نگاه راهبردی غرب نسبت به آینده اسلام و مسلمانان» منتشر شد
کتاب نگاه راهبردی غرب نسبت به آینده اسلام و مسلمانان با موضوع مداقه‌ای در سیاست‌های کنترل اجتماعی مسلمانان در جوامع غربی به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
این کتاب که از مجموعه کتاب های اندیشنامه غرب‌شناسی و حاصل تلاش جمعی از پژوهشگران اندیشکده برهان است در 62 صفحه و در 4 بخش، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
 
«ایران و بیداری اسلامی»، «غرب و اضطراب بیداری مسلمانان»، «نگرانی های غرب از قدرت آینده اسلام» و  «اسلام میانه رو و علمی دینی» عناوین بخش های 4 گانه این کتاب هستند.
در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: «تاملی در یافته‌های اندیشکده‌ها و مراکز مطالعاتی غربی نشان می‌دهد که امروزه قدرت روزافزون اسلام در غرب یکی از نگرانی های جدی است؛ تهدید محتوا و اصول قانون اساسی امریکا )اصول لیبرالیسم) از طریق بسط شریعت اسلام و تهدید برخاسته از افزایش جمعیت مسلمانان در جوامع غربی، از جمله این نگرانی‌هاست.
برای کنترل اجتماعی مسلمانان در جوامع غربی راهکارهای گوناگونی به کار گرفته شده است. اندیشه‌ی غالب، نفوذ در بین مسلمانان و کنترل درونی آنهاست. اما در میان مبارزه‌ی بی‌امان جهان غرب با اسلام، جریانی در داخل امت اسلام و کشورهای اسلامی به عنوان قوت قلب غرب در مواجهه با اسلام تلقی می‌شود؛ جریانی تحت عنوان اسلام میانه‌رو که البته منظور از آن جریانی است که پایبندی به شرعیات و دستورات دینی را در حد یک تکلیف شرعی تلقی میکند.»
 
نگاه راهبردی غرب نسبت به آینده اسلام و مسلمانان
خرید کتاب

کد مطلب: 10976  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۵/۲۱  |  ساعت: ۱۰ : ۱۲

نظرات ارسال شده
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران