گذری بر ادوار فکری و عملکردی مهدی بازرگان
کتاب «بازرگان بدون روتوش» منتشر شد
کتاب «بازرگان بدون روتوش» با موضوع گذری بر ادوار فکری و عملکردی مهدی بازرگان به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
این کتاب که از مجموعه کتاب های جریان‌نگاشت و حاصل تلاش جمعی از پژوهشگران اندیشکده برهان است در 36 صفحه و در 2 فصل، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
«بازرگان بدون روتوش» و «ماشین نازک‌نارنجی و جاده ناهموار انقلاب» عناوین فصل های 2 گانه این کتاب هستند.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم: « «مهدی بازرگان» متفکری است که در عالم سیاست نقش آفرینی زیادی داشته و برجستگی او بیش‌تر از این منظر است چرا که وی را اگر به صرف اثرگذاری وی در عالم علم و اندیشه بخواهیم، بررسی کنیم فاصله‌ای قابل توجه با افرادی چون استاد شهید «مطهری» و دکتر «شریعتی» خواهد داشت. نقش مذهب در تفکر بازرگان غیر قابل انکار است به طوری که علی‌رغم اعزام به خارج کشور و آشنایی با مظاهر مدرنیته و تمدن غرب که موجبات تفکرهای انحرافی انفعالی و تقلید مآبانه خیلی از اسلاف و هم قطاران وی را فراهم کرده بود، وی در تلاش برای حفظ اصالت مذهبی خود بود و علاقه‌ای وافر به تفسیر و تطبیق علوم و معارف نوین بشری با معارف دینی از خود نشان می‌داد و سعی در تبیین اجتماعیات، سیاست، اقتصاد، مدیریت و… با احکام اسلامی دارد که برای وی رسالتی خطیر است و در مواقعی به خوبی از عهده‌ی آن بر نمی‌آید.»

 

بازرگان بدون روتوش
خرید کتاب

 

کد مطلب: 11055  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۷/۴  |  ساعت: ۹ : ۵۶

نظرات ارسال شده
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران