نخستین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» منتشر شد
نخستین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» با موضوع «پیشرفت درون‌زا» منتشر شد و بر پیشخوان مطبوعاتی کشور قرار گرفت.
اندیشکده‌ی برهان؛  ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» در حوزه‌ی اندیشه و گفتمان انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند و حاصل فعالیت گروهی از پژوهشگران و اندیشه‌ورزان اندیشکده‌ی برهان است که از سال 1389 در قالب پایگاه تحلیلی تبیینی برهان در فضای مجازی فعالیت می‌کند.
 
«پیشرفت از نظرگاه نظر»، «شمشیر داموکلس توسعه»، «فرهنگ پیشرفت و پیشرفت فرهنگی»، «دوراهی ترقی و پیشرفت»، «در میانه‌ی سلطه‌ی نئوکلاسیک‌ها» و «سیاست خارجی؛ کاتالیزور پیشرفت» عنوان‌های شش پرونده‌ی این شماره از ماهنامه هستند که در حوزه‌های اندیشه، جهان، فرهنگ، اقتصاد، تاریخ و سیاست خارجی تهیه و تنظیم شده‌اند.
 
این شماره از ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» به بررسی ابعاد گوناگون الگوی پیشرفت درون‌زا می‌پردازد و به‌دنبال مقایسه‌ی آن با الگوی توسعه‌ی برون‌زا و وابسته است.
اولین شماره‌ی این ماهنامه با نوشتارها و گفتارهایی از دکتر حسین کچویان، دکتر لطف‌الله فروزنده دهکردی، دکتر غلامرضا مصباحی مقدم، دکتر محمد خوش‌چهره، دکتر سید جلال دهقانی فیروزآبادی، دکترمرتضیافقه، دکتر فرشاد مؤمنی، دکتر رضا سیمبر، دکتر وحید شقاقی شهری، دکتر عبدالمجید شیخی، دکتر حیدر مستخدمین حسینی، دکتر مهدی طغیانی و... به زیور طبع آراسته ‌شده است.
 
جهت تهیه‌ی این نشریه و ثبت اشتراک پستی با شماره‌ تلفن 26153291-021 در وقت اداری تماس حاصل فرمایید.
 
بخشی از این نشریه را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.
 
 

کد مطلب: 9044  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۱۷  |  ساعت: ۱۶ : ۳

نظرات ارسال شده
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران