دکتر رضا سراج
طرح آمریکا برای نفوذ و بازگشت به ایران
طرح آمریکا برای نفوذ و بازگشت به ایران یک طرح ده ساله و پنج مرحله ای است که در مراحل پایانی می بایست به تعامل راهبردی و تعیین نقش برای ایران از سوی آمریکا منتهی گردد. این طرح سه راهبرد "مهار"، "تغییر رفتار" و "تغییر ساختار" جمهوری اسلامی را در دستور کار دارد.
اینفوگراف
نعمت امنیت
امنیتی که در جمهوری اسلامی حاکم است دشمنان را برآن داشته تا با هر وسیله ممکن این امنیت را برهم بزنند. هرکشوری باید بتواند موجودیت خود را مقابل تجاوزهای احتمالی دشمنان حفظ کند چرا که نیاز اول هر کشور امنیت و آرامش است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در این اینفوگرافیک به تبیین مسأله «امنیت ملی» از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌پردازد.
با آثاری از آیت‌الله اراکی، کچوئیان و رجبی دوانی
کتاب «تشیع انگلیسی» منتشر شد
کتاب «تشیع انگلیسی» در شش فصل و با آثار و گفتاری از آیت‌الله اراکی، حجج‌اسلام مسائلی و کاشانی و اساتیدی چون کچوئیان، سیدافقهی، رجبی دوانی و دیگر کارشناسان به واکاوی ابعاد مختلف جریان موسوم به تشیع انگلیسی پرداخته است.

چگونه بینی آل‌سعود در یمن به خاک مالیده می‌شود؟
آل‌سعود چه عملیات نظامی هوایی را علیه یمن متوقف کند و چه با اشتباه مضاعف، تجاوز زمینی را به یمن آغاز کند در هر دو صورت یک نتیجه مشخص پیش رو خواهد داشت و آن شکست فضاحت‌بار و مالیده شدن بینی این رژیم ننگین به خاک است.

نگاه واقع بینانه به مذاکرات لوزان و حقوق هسته‌ای ایران
هیچ پیش شرطی برای پایان تحریم ها قابل قبول نیست و همانطور که رئیس محترم جمهور تاکید کردند، باید با امضا توافقنامه، همه تحریم ها فوراً و برای همیشه پایان بپذیرد.
بایسته‌های نقد و بررسی توافق لوزان؛
حکمت عالیه نظام اسلامی و فرصت‌های پنهان مذاکرات هسته‌ای
انتقادهای صرف و ندیدن فرصت‌های پنهان، مهم‌ترین ضربه‌ای که به منافع ملی و امنیت ملی میزند این است که حکمت عالیه و هوشمندی مثال‌زدنی نظام را نادیده می‌انگارد و امکان و فرصت «برد در خانه حریف» را به تهدید «شکست در خانه خودی» تبدیل خواهد کرد.

ویژه نامه نوروزی روزنامه جوان به نام خلاف خط خمینی (ره) منتشر شد
ویژه نامه نوروزی رونامه جوان با عنوان خلاف خط خمینی (ره) منتشر گردید در این ویژه نامه به موضوعات اندیشه امام(ره) و گفتمان اصلاح‌طلبان پرداخته شد است.

سرفصل های پیشنهادی دوره آشنائی با الگوی پیشرفت اسلامی
سرفصل های پیشنهادی دوره آشنائی با الگوی پیشرفت اسلامی؛ بر اساس مفاهیم اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی منتشر گردید.

نظریه پردازش موضوعات جهت ساز چیست؟+ صوت
بر اساس مفاهیم مطرح در اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی، اداره جامعه- با نگاه دینی- "هدایت بنیان" است و یک حکومت دینی در گام اول باید به تکمیل و تثبیت زیر ساخت های هدایت، اهتمام داشته باشد.

جرم بزرگ فتنه‌گران
شاید مهم‌ترین موضوعی که می‌بایست در تحلیل فتنه‌ی ۸۸ همواره مورد توجه قرار گیرد، امیدوار شدن دشمن به پدید آمدن فضایی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی است. امیدواری که به دلیل بروز اقدامات و حرکات غیرقانونی فتنه‌گران به‌وجود آمده بود. رهبر انقلاب در این‌باره فرموده‌اند: «کسانی که فتنه‌ی سال ۸۸ را شروع کردند - حالا یا خودشان طراحی کرده بودند، یا دیگران طراحی کرده بودند؛ نمی‌خواهیم نسبتی بدهیم، ولی به هر حال این فتنه طراحی شده بود - به کار کشور ضربه‌ی سختی زدند. اگر این فتنه نبود، بلاشک کارهای گوناگون کشور بهتر پیش می‌رفت. اینها دشمنان را امیدوار کردند و روحیه دادند به کسانی که علیه نظام اسلامی جبهه‌بندی کرده‌اند و یک جبهه‌ای تشکیل داده‌اند.» درست از همین ایام بود که موضوعی به نام «تحریم‌های فلج‌کننده» علیه ایران نیز در دستور کار مقامات آمریکایی قرار گرفت. یادداشت زیر، کندوکاوی است مستند پیرامون این موضوع که فتنه‌گران چگونه موجب ایجاد صدمات جبران‌ناپذیری به کشور شدند.
اختلافات درون گروهی بالا گرفت؛
شکافی دیگر میان کارگزاران؛ فاصله معنادار عضو جدید از دبیر کل/ پشت پرده‌ استعفای محمد هاشمی
شکاف میان کارگزارانی‌ها بالاگرفته است و موسسین و پایه گذاران حزب باید فکری به حال این شکاف‌های درونی کنند کما اینکه پیش‌تر نیز حزب کارگزاران سازندگی حفظ هویت اصلی و مردمی بودن نظام و حفظ ارزش‌هایی که انقلاب بر آن‌ها استوار است و نیز حفظ هویت جمهوریت و اسلامیت را اولویت خود قرار داده بود اما شاید بهتر این باشد که کارگزاران فکری هم به حال رفع شکاف‌های درون گروهی خود کند و آن را اولویت ابتدایی خود قرار دهند.
شماره جدید عصر اندیشه منتشر شد:
از «فیلمبردار مخصوص شاه» تا «مدرنیته داعشی» در عصر اندیشه 3
شماره سوم ماهنامه «عصر اندیشه» به مدیرمسئولی «محمد مهدی دانی» و سردبیری «پیام فضلی‌ نژاد» همراه با گفتگوهای اختصاصی با «فیلمبردار مخصوص شاه»، «نوام چامسکی»، دکتر «قطب‌الدین صادقی» و... منتشر شد.