پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR منتشر کرد:
اینفوگرافیک جهاد اقتصادی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عرصه اقتصادی کشور را به‌خاطر سیاست‌های دشمنان یک عرصه «جنگ» می‌دانند. رهبر انقلاب با بررسی راهکارهای مختلف حل مشکلات اقتصادی، راه نگاه به ظرفیت‌های درون کشور را راه حل قطعی رونق اقتصادی بیان کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR نظرات رهبر انقلاب درباره جهاد اقتصادی را برمبنای بیانات ۹۴/۱/۱ در این اینفوگرافیک مرور کرده است.
20 سال‌تأکید برای‌قطع وابستگی به‌نفت؛
بازخوانی توصیه‌های رهبر انقلاب به دولت‌ها درباره اقتصاد بدون نفت
کاهش شدید قیمت نفت در ماه‌های اخیر و کسری بودجه ناشی از آن، مشکلاتی را در اجرای بودجه امسال برای دولت به وجود آورده و تنظیم بودجه سال آینده را هم برای مجلس و دولت، پیچیده‌تر کرده است.
معاون اسبق بانک مرکزی در گفت‌وگو با تراز:
قیمت واقعی دلار چند است؟/دلیل گرانی دلار در بازار
تراز: بعضی‌ها علت افزایش نرخ ارز را پتروشیمی‌ها می‌دانند، یا این‌که عنوان می‌شود عقب افتادن تاریخ اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها باعث ایجاد هیجانات تورمی شده، اما این مساله مطرح است که اگر ۲۰ روز دیگر این نرخ روی ۳۳۰۰ تومان بماند، یعنی این نرخ واقعی بازار است.
علی دینی ترکمانی بررسی کرد؛
دلار" به کدام سمت می‌رود؟ / اقتصاد آنلاین
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: «افزایش قیمت حامل های انرژی موجب افزایش تورم و افزایش تورم موجب افزایش قیمت ارز خواهد شد.»
تحلیل اقتصادپرس از افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسکن؛
اثرات کوتاه مدت افزایش وام مسکن در رونق بازار/ کارشناس مسکن : هشدار درباره شوک دوباره قیمتها/ اقتصاد پرس
در چند سال گذشته افزایش جمعیت و بالا رفتن قیمت‌ها سبب شده تا خرید خانه برای بسیاری از ایرانیان به رویایی دست نیافتنی تبدیل شود.
در گفت‌و‌گوی تفصیلی با فارس مطرح شد/ بخش اول؛
دفاع تما‌م‌قد نماینده دولت از بودجه ۹۳/ کسری نداریم/ ارز را می‌توان روی ۲۶۵۰تومان تک‌نرخی کرد
رئیس امور بنگاه‌‌ها و مجامع معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی در دفاعی تمام قد از لایحه بودجه سال ۹۳ می‌گوید: درآمدهای لایحه بودجه تا ۹۰ درصد قابل تحقق است،خبری از خوشبینی‌های ژنو در آن نیست، کسری ندارد و رشد ۳ درصدی بر چه اساسی ادعا می‌شود.
نوبخت تأکید کرد؛
افزایش یارانه اقشار کم‌درآمد در فاز دوم هدفمندی/ سبد کالایی ارتباطی به یارانه نقدی ندارد
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ارائه سبد کالایی به مردم هیچ ارتباطی با یارانه پرداختی ماهانه(۴۵۵۰۰ تومان) ندارد، گفت: یارانه اقشار ضعیف در فاز دوم هدفمندی افزایش می‌یابد.

عقود اسلامی چیست؟
عقود اسلامی و اجراشدن آن‌ها در اقتصاد نیازمند آشنایی مردم با این عقود و تفاوت‌های آن‌ها با اقتصاد غربی است.

وال استریت؛ پرسش‌های بی‌پاسخ
هدف اصلی از نوشتن این سطور در واقع توجه دادن حامیان جنبش وال‌استریت به این پرسش است که بهشت آن‌ها چگونه جایگزین جهنم امروز خواهد شد؟! بهشتی که مقرر است نتیجه قطعی این جنبش باشد و حقوق ۹۹ درصد ناداران را از دارایان استیفا کند چگونه جایی است؟ دنیای سیاه بورژوازی چگونه جای خود را به ارزش‌های عدالت‌خواهانه می‌دهد؟!

افزایش قیمت بنزین در صورت افزایش درآمد خانوارها
«بهروز مرادی» مدیرعامل «سازمان‌هدفمند‌سازی یارانه‌ها» بیان کرد: تا زمانی که افزایش درآمدی برای خانوارها محقق نشود؛ بهای «حامل‌های انرژی» افزایش نخواهد یافت. هدف دولت از حذف یارانه‌ی قشرهای پر درآمد توجه به گروه‌های کم درآمد است و این‌که برخی ادعا می‌کنند دولت با کسر بودجه مواجه است صحت ندارد.

«سلاح اقتصادانان» در مواجهه با اقتصاد سرمایه‌‌داری چیست؟
«سلاح اقتصاددانان» دانشگاهی در سال «جهاد اقتصادی»، الگوسازی و نظریه‌پردازی مبتنی بر موازین اسلامی، قسط و اصول عدالت اقتصادی است.

رتبه اعتبار مالی دولت آمریکا کاهش یافت
یکی از سه سازمان بزرگ اعتبارسنجی بین‏المللی، با ابراز تردید به توانایی دموکرات‏ها و جمهوری‏خواهان برای توافق بر سر کاهش جدی بدهی کلان واشنگتن، اعتبار مالی دولت آمریکا را یک رتبه کاهش داده است.