تحقق مفهوم دینی در فیلم
لزوم تسلط به مبانی دینی برای نقد مفهوم دینی در فیلم

آیا اشتغال زنان یک ارزش اجتماعی است؟!
متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد الگوگیری خانواده‌ها از سبک زندگی غربی هستیم. در حقیقت گرایش زنان به اشتغال بیرون از منزل نیز حاصل همین الگوگیری غلط است. نگاه برخی افراد به مسئله‌ی اشتغال زنان به عنوان یک ارزش اجتماعی که در مقایسه با نقش‌های دیگر او در خانواده اولویت دارد، بسیار نگران‌کننده است...

اشتغال زنان و آسیب‌های وارده بر بنیان خانواده
حاکم شدن الگوهای لیبرالیستی بر جامعه، سبب ایجاد تفکری شد که در آن رسیدن به استقلال مالی از طریق اشتغال بیرون از منزل که مستلزم ایفای نقش مردانه است بر دیگر نقش‌های اصلی زن اولویت پیدا کرد به طوریکه در بررسی علل طلاق، کاهش جمعیت، عدم تربیت صحیح فرزندان و... اشتغال زنان را می‌توان یکی از عوامل مؤثر دانست.

هنر زن ایرانی در برقراری تعادل میان نقش‌ها
زنان در صورت ایفای شایسته‌ی نقش مادری و همسری و در نظر گرفتن دستور اکید اسلام در رابطه با بحث پرهیز از اختلاط محرم و نامحرم، می‌توانند در جامعه حضوری مؤثر داشته باشند . هرچند حفظ تعادل میان نقش‏ها برای زن، یک هنر است، اما حاکمیت نیز در راستای تحقق این مهم وظایفی را بر عهده دارد.

آیا اشتغال زنان با منافع خانواده در تضاد است؟!
الگوی اشتغال زنان در جامعه‌ی ما همان مدل غربی است. مسلماً این مدل در جامعه‌ی ما هم برای خانم‌ها و هم برای خانواده‌ی آن‌ها آسیب‌زاست. باید امکانات ویژه‌ای به خانم‌ها داده شود و موانعی که بر سر راه اشتغال زنان وجود دارد و ممکن است برای نهاد خانواده آسیب‌زا باشد از میان برداریم و اهداف جدیدی برای اشتغال زنان تعریف کنیم.

آیا اشتغال زنان یک نیاز کاذب است؟!
جدا از برخی مشاغل که حضور زنان در آن‌‌ها ضروری می‌‌باشد؛ گرایش روز افزون خانم‌‏ها به اشتغال این سؤال را به ذهن متبادر می‌‏سازد که دلیل اشتیاق زنان برای حضور در بازار کار چیست و چرا برخی از خانم‏ها حتی بدون نیاز مالی به سراغ مشاغل بیرون از منزل می‏روند؟