حسن فانی/ اهرم‏های فشار آمریکایی
در این گزارش تحلیلی، سیر تاریخی تحریم‌های یک‌جانبه‌ی آمریکا علیه ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به طور مفصل تشریح شده است.

بهزاد کریمی/ تحریم کنندگان ایران تاریخ را مطالعه نکرده‎‏اند!
یکی از اهداف استراتژیک چند سال اخیر کاخ سفید و متحدان غربی این کشور، برای مهار آن‌چه بلند پروازی‌های ایران خوانده می‌شود، در انزوا قراردادن بخش نفتی ایران با توجه به اتکای زیاد بودجه‌ی ایران به درآمدهای نفتی است. به همین علت صنعت نفت ایران در خط مقدم تحریم‌های سیاسی و اقتصادی آمریکا و متحدان غربی او قرار گرفته است.

بابک اسماعیلی/ اعتراف غربی‏ها به شکست تحریم‏ها
علی‌رغم شکست عملی تروریسم مالی غرب علیه جمهوری اسلامی‌ ایران در طول 32 سال اخیر، روز دوشنبه 26 جولای2010 میلادی (4 مرداد 1389)، این بار اتحادیه‌ی اروپا و کانادا، دور دیگری از تحریم‌ها علیه بخش انرژی و کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ را آغاز کردند.

حجت الله کریمی/ آیا تحریم‏های غرب‏ علیه ایران نتیجه‏ای هم داشته است؟
‌تحریم اقتصادی آمریکا و غرب علیه ملت ایران، به ظاهر ابزاری اقتصادی برای رسیدن به هدف‌های سیاسی است. اما این هدف‌ها تا کجا محقق شده است؟ این پرسشی است که دیپلمات‌ها وتحلیل‌گران غربی نیز نتوانسته‌اند پاسخ روشنی برای‌ آن بیابند.

بهروز محمدی/زیان چند میلیارد دلاری برای ایالات متحده
مطالعات نشان داده که تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا در 1995 میلادی منجر به کاهش صادرات آمریکا به 26 کشور هدف شده است. این کاهش بین 15 الی 19 میلیارد دلار به زیان آمریکایی‌ها تمام شده است.

دکتر داوود احمدیان/ دنیا با تحریم ایران مخالف است
دکتر داوود احمدیان کارشناس عالی حقوق اقتصادی و استادیار دانشگاه cal.state northridge تحریم‏های اقتصادی ایران از سوی ایالات متحده را مردود می‌داند و معتقد است تحریم‌های اعمال شده توسط غرب دیگر کارایی لازم را ندارد.

آلبرت بغزیان/ بحران چگونه آغاز شد؟
دکتر «آلبرت بغزیان»، دکترای اقتصاد بین‌الملل، در این یادداشت به چگونگی ایجاد بحران اقتصادی آمریکا پرداخته است.

بهروز علیشیری/ اقتصاد آمریکا به زودی اعلام ورشکستگی می‏کند
دکتر «بهروز علیشیری»، رییس «سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران»، به اقتضای منصبی که دارند بیش‌ترین تعامل و آشنایی روزمره را با اوضاع اقتصاد جهانی دارد. وی در این مصاحبه، از افول قطعی این نظام از یک سو و ورشکستگی حتمی اقتصاد آمریکا از سوی دیگر سخن می‌گوید.

بیژن صفوی/ اقتصاد آمریکا به دنیا مقروض است
دکتر بیژن صفوی رییس پژوهشکده‏ی وزارت اقتصاد و متخصص اقتصاد بین‏الملل پیش‏بینی می‏کند که بحران کسری بودجه و کسری تراز تجاری آمریکا، جایگاه قدرتمندترین اقتصاد جهان را به مخاطره انداخته و موجب پیشی گرفتن چین از این کشور خواهد شد.

علی صالح‏آبادی/ سقوط غرب، رونق تهران
نگاهی به آمارهای بانکی، بورسی و عملکرد بزرگ‌ترین بانک‌ها و وضعیت تالارهای شیشه‌ای بورس‌های بزرگ آمریکا گویای این مطلب است که اقتصاد آمریکا از مدت‌ها پیش رو به افول بوده است؛ اگرچه هم‌اکنون این بازارها کمی جان گرفته‌اند اما سقوط آنها قطعی است.

یحیی آل‏اسحاق/ نظریه‏ی عدم مداخله‏ی دولت در اقتصاد، شکست خورد
یحیی آل‏اسحاق، مرد باسابقه و باتجربه‏ی حوزه‏ی بازرگانی کشور که ریاست پارلمان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران را عهده‏دار است، در این گفتگوی خاص، آمریکا را نخستین کشوری معرفی می‎‏کند که قواعد تجارت جهانی را کاملاَ زیر پا گذاشت و ختم جهانی شدن اقتصاد و تغییر مسیر آن را کلید زد.