محمدرضا مرادی/ بشار چه زمان رفتنی است؟
اگر بخواهیم تهدیدهایی را که در صورت استفاده‌ی اسد از سلاح‌های شیمیایی متوجه وی خواهد شد به بازی شطرنج و قواعد آن تشبیه کنیم، اسد نقش شطرنج‌بازی را خواهد داشت که در هر مرحله یک مهره را از دست می‌دهد و در پایان بدون مهره بازی را واگذار می‌کند.

دکتر «فؤاد ایزدی»/ ایران چگونه می‌تواند بر انتخابات آمریکا تأثیر بگذارد؟
یک اهرم تأثیرگذار بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استفاده از ظرفیت جمعیت مسلمان در این کشور است، اما متأسفانه ما اصلاً جمعیت مسلمان آمریکا را نمی‌شناسیم و برنامه‌ی مدونی برای دیپلماسی عمومی در آمریکا نداریم.

دکتر «سید محمد طباطبایی»/ جهت گیری اقلیت‌ها در انتخابات آمریکا
هرچه اقلیت‌ها در انتخابات آمریکا بیشتر بسیج شوند، شرایط را برای پیروزی آن حزبی که به طور سنتی حاملی اقلیت‌هاست فراهم می‌کند. اما این موضوع برای پیروزی حزب مذکور کافی نیست و در انتخابات فعلی شرایط داخلی و مسائل اقتصادی جایگاه ویژه ای دارد.

دکتر «ابراهیم متقی»/ رامنی، ریگانِ جدید خواهد بود؟
اظهارات «میت رامنی» در خصوص تأسیس برخی مراکز وابسته به سپاه قدس، در آمریکای لاتین و در حیات خلوت آمریکا، بخشی از پازلی تبلیغاتی است که با هدف فریب افکار عمومی و مشروعیت‌بخشی به اظهارات جنگ‌طلبانه‌ی نامزدان جمهوری‌خواه بیان می‌شود و بایستی در زیرمجموعه‌ی استراتژی کلان سپاه‌هراسی تحلیل شود.

دکتر «آرمین امینی»/ جنبش وال‌استریت‌ها حامی کدام حزب‌اند؟
«رامنی» سیاست‌های جنگ‌طلبانه‌ای در عرصه‌ی سیاست خارجی دارد که با اهداف جنبش 99 درصد در آمریکا مغایرت دارد و به نظر می‌رسد بر همین اساس، در عرصه‌ی سیاست خارجی، اهداف ترسیم‌شده‌ی اوباما با اهداف کلان جنبش تسخیر وال‌استریت همسوتر باشد.

دکتر «محسن جلیل وند»/ سرنوشت انتخابات 2012 در گرو بحران اقتصادی
بحران اقتصادی آمریکا تأثیری عمیق بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور خواهد داشت و با توجه به اینکه آمریکا از طبقات اجتماعی متفاوتی تشکیل شده و بحران اقتصادی بر این کشور سایه انداخته است، این طبقات اجتماعی هستند که سرنوشت انتخابات را رقم خواهند زد.

نعمت حسینی/ چرا آمریکا حزب سوم ندارد؟
هرچند نیمی از مردم آمریکا اعتقاد به حضور حزب سوم در آمریکا دارند، ولی احزاب سوم شرکت‌کننده در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا آن‌چنان ناشناخته هستند که مردم با وجود اعتقاد به لزوم حضور حزب سوم، به نامزد این حزب رأی نمی‌دهند.

مهدی فرازی/ چین و روسیه؛ اوباما یا رامنی؟
هدف نوشته‌ی پیش رو بررسی مواضع اوباما و رامنی طی ماه‌های اخیر در زمینه‌ی موضوعات اقتصادی، سیاسی و استراتژیک در قبال 2 کشور چین و روسیه، واکنش‌های این 2 کشور و در نهایت علت ترجیح آن‌ها در پیروزی نامزد مورد علاقه‌ی خود می‌باشد.

لیلا بهاری نیکو/ از بحران اقتصادی تا بلندپروازی اسرائیل
بحران اقتصادی همراه با جنبش 99 درصدی وال‌استریت، بیکاری در حوزه‌ی داخلی، تحولات خاورمیانه در پی بیداری اسلامی، روابط آمریکا با روسیه و چین، برنامه‌ی هسته‌ای ایران، آینده‌ی نامشخص افغانستان و بلندپروازی‌های اسرائیل در حوزه‌ی خارجی از جمله چالش‌هایی است که رئیس‌جمهور آینده‌ی آمریکا با آن‌ها روبه‌رو خواهد بود.

حسن احمدیان/ بیکاری؛ ضربه‌ای دیگر بر آل‌سعود
با توجه به اینکه نرخ بیکاری در عربستان نزدیک به نرخ کشورهای انقلابی منطقه نظیر مصر، لیبی، تونس و یمن می‌باشد و همچنین این واقعیت که جوانان عرب، پیشگامان قیام‌های مردمی بوده‌اند، بحران بیکاری می‌تواند به‌عنوان چالشی اساسی و حل نشدنی برای آل‌سعود عمل کند.

محمدرضا مرادی/ نسل جدید پادشاهان؛ آغازی بر پایان آل‌سعود
با وجود اختلاف‌های بسیار بین جناح‌های مختلف سیاسی خاندان آل‌سعود برای رسیدن به قدرت و با توجه به کهولت سن فرزندان عبدالعزیز، به نظر می‌رسد قانون نانوشته ولی پایدار جانشینی(انتقال قدرت به برادر) اینک کارایی خود را از دست داده و از این پس باید شاهد رقابت بین نواده‌های عبدالعزیز باشیم.