در مصاحبه اختصاصی اندیشکده‌ی برهان با شهریار زرشناس؛
جمهوری اسلامی در بوته‌ی نقد
در مورد انقلاب اسلامی ایران عرض کنم سی سال زمان زیادی نیست؛ اما این موضوع این نکته را پنهان نمی‌کند که ما به اندازه‌ی همین سی سال و فراتر از آن، به اندازه‌ی ظرفیت‌های کشور می‌توانستیم اقدامات فراوانی کنیم و نکردیم. در نتیجه، اکنون باید دست به آسیب‌شناسی بزنیم.

«کالبدشکافی ژنو3» + متن کامل
متن کامل کتاب «کالبدشکافی ژنو3» با موضوع بررسی ابعاد و پیامدهای فنی، حقوقی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بین‌المللی و راهبردی توافقنامه‌‌ی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و 5+1 از سوی مرکز آینده‌پژوهی و مطالعات راهبردی «تابان» منتشر شد.
‌لزوم تغییر اولویت‌های روابط خارجی آمریکا نسبت به ایران؛
واشنگتن و سه دهه آزمون برای همه گزینه‌ها علیه تهران
با توجه به گزارش «پروژه‌‌ی ایران»، اندیشکده‌ی برهان پژوهشی راهبردی در این زمینه انجام داده که هدفش تبیین رویکرد دوجانبه، یعنی فشار و دیپلماسی، است. پژوهش راهبردی ذیل با عنوان «سه دهه آزمون برای همه‌ی گزینه‌ها علیه ایران» مورد تحقیق قرار گرفته است.
روابط خارجی ایران و کشورهای منطقه‌ی آمریکای لاتین؛
ایران پشت دروازه‌های واشنگتن
نفوذ ایران در حیاط خلوت آمریکا، آن‌چنان مقامات واشنگتن را دچار شوکه کرده است که گروه‌های تحقیقاتی و اطلاعاتی زیادی را برای تحدید حضور ایران در آمریکای لاتین مأمور به کار کرده‌اند. این در حالی است که کشورهایی که سیاست‌های آمریکا را در این منطقه قبول ندارند روزبه‌روز بیشتر به سمت ایران متمایل می‌شوند.
فراتحلیل توافقنامه‌ی ژنو با نگاه واقع‌بینانه؛
چوب لای چرخ سانتریفیوژ!
آیا ایران با تعلیق غنی‌سازی 20 و 5 درصد و ایجاد محدودیت‌های فراوان در تأسیسات فردو، نطنز و اراک در برابر غرب عقب‌نشینی کرده است؟ آیا اعطای دسترسی‌های گسترده به بازرسان آژانس، برای جمهوری اسلامی مشکلات امنیتی به بار نخواهد داشت؟ آیا تعلیق برخی تحریم‌ها از سوی 1+5 در بازه‌ی شش‌ماهه، می‌تواند گرهی از مشکلات ایران بگشاید؟ و...

فراکاوی عملکرد جریان اصلاحات و جنبش سبز در دولت یازدهم
به دنبال پیروزی حجت‌الاسلام حسن روحانی در یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری و مهیا شدن بستر فعالیت جریان اصلاح‌طلب و نیز جریان حامی فتنه، آن‌ها با در پیش گرفتن راهبردهای مختلف، سعی در نقش‌آفرینی در سپهر سیاسی کشور نموده‌اند.
به مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی؛
کتابچه‌ی «چرا مرگ بر آمریکا؟» منتشر شد+ فایل دانلود
در آستانه روز مبارزه با استکبار جهانی، 13 آبان، مسئله مبارزه با استکبار بالاخص آمریکا به یکی از مهمترین مباحث روز جامعه تبدیل شده است؛شاید اصلی‌ترین سوالی که در این برهه مطرح می‌شود «چرا مرگ بر آمریکا؟» است که باید پاسخ آن را در مبانی نظری انقلاب اسلامی جست‌وجو کرد.