حمایت مشروط برای خدمت نه خیانت
تبیین مواجهه دشمن با حمایت‌های رهبر انقلاب از دولت‌ها در شرایط کنونی
شاید برای بسیاری از مردم این سئوال مطرح باشد که دلیل حمایتهای رهبر انقلاب از دولت ناکارآمد و بازنده‌ی برآمده از گفتمان اعتدال چیست؟ برخی جریانات معاند نیز در این شرایط که مردم ناراحت و نگران معیشت خود هستند، سعی می‌کنند از آب گل آلود به نفع خود ماهی گرفته و دیدگاه خود را در ذهن مخاطب ثبت کنند و به اصطلاح کاشت نمایند.
دکتر سیدمحمود نبویان/ پاسخی به نامه‏ی کدیور(7)؛
مغالطه‌ی فحاشی!
آقای کدیور در بخش دیگری از نامه‌ی سراسر وهن موسوم به استیضاح رهبری نوشته است که این نامه ادای یک وظیفه‌ی دینی، اخلاقی و ملی و وظیفه‌ی دینی از باب امر به معروف و نهی از منکر، فریضه‌ی نصیحت به ائمه‌ی مسلمین است؟!
قاسم رحمانی؛
سیل قیام­های عربی در راه کرانه‌ی باختری
اعلام روز خشم در اردن و حضور هزاران اردنی در خیابان­های «امان»، این هشدار را به کرانه‌ی باختری که قطار قیام­های عربی در راه آن‌جاست، داد که: ای اشغال‌گران بروید!
سیدمهدی حسینی؛
امام(ره) و آلترناتیو نظام شاهنشاهی(2)
امام راحل ضمن تقدیم حکم مهندس بازرگان طی سخنانی در یک کنفرانس خبری و مطبوعاتی فرمود: «من باید یک تنبه دیگری هم بدهم و آن اینکه من که دولت موقت را حاکم کرده‏ام، یک نفر آدمی هستم که به واسطه‏ی ولایتی که از طرف شارع مقدس دارم، ایشان را قرار داده‏ام...»
کارشناس امور رسانه‏ی «‌سوری» در گفت وگو با برهان؛
خیزش خاورمیانه، ‌استمرار انقلاب اسلامی ایران و پویایی اسلام
آن‌چه در خاورمیانه رقم می‌خورد، برای ساکنان آن از معنا و مفهوم دیگری برخوردار است؛ چرا که هر تغییری در خاورمیانه به معنای تحولی در فرهنگ و بافت سیاسی کشورهای منطقه است.
عضو پارلمان تاجیکستان در گفت‌وگو با برهان:
نسیم خیزش‌های خاورمیانه به همه‏ی جهان خواهد وزید
تونس،‌ مصر، بحرین و کشورهای خاورمیانه یکی پس از دیگری به پا خاسته‌اند؛ تأثیر خیزش کشورهای این منطقه بر سایر کشور‌های جهان، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افکار عمومی است. به راستی کشور بعدی کدام است؟
داماد امام موسی صدر در گفت‏وگو با برهان تشریح کرد؛
مدل‌های دیکتاتوری در دنیا
دیکتاتوری‏های موجود در دنیا را می‏توان در سه دسته خلاصه کرد: رییس جمهوری مادام‏العمر، قبیله‏ای و پادشاهی؛ اما مدل دیکتاتوری قذافی، با هیچ‏کدام از انواع گفته شده شباهت ندارد...
موسوی دهه‏ی60‏، موسوی دهه‏ی80/ بخش ششم؛
عدالت کوپنی!
یکی از زمینه‌های تبلیغاتی موسوی در ایام انتخابات دهم، تاکید بر وجود برخی معضلات و مشکلات اقتصادی بود که وی آن‌ها را ناشی از ناکارآمدی و ناتوانی دولت دانسته و تحت عناوینی مانند قانون‌گریزی، افراطی‌گری، خرافه پرستی و تهور بیان می‌کرد.
واکاوی کارشکنی‌های غرب علیه ایران/(قسمت اول)؛
موسویان: اشتباهات استراتژیک غرب در پرونده‌ی هسته‌ای ایران
موسویان که اکنون در دانشگاه «پرینستون»، ‌صاحب کرسی و به «درگاه اطلاعات تهران» موسوم است؛ روزگاری مقام ارشد تیم مذاکره‏کننده‏ی ایران بر سر میز هسته‏ای با غرب بود که از دید دیپلمات‏های آمریکایی، تلاش‏هایش برای تعلیق غنی‏سازی همواره مورد تقدیر قرار می‏گرفت. مقاله‏ی اخیر موسویان، تلاشی است برای متفاوت نشان‏دادن دیدگاه‏های وی...
تأملی بر مقاله‌ی «عرف در شرع» آقای عبدالعلی بازرگان/ (بخش سوم)
عرف در محدوده‌ی شرع
نویسنده‌ی مقاله‌ی «عرف در شرع» با مقایسه‌ی نهضت امام حسین(علیه‌السلام) با نظام جمهوری اسلامی ایران، مدعی وجود 10 تفاوت میان اجرای فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر در این دو نهضت است.
تحلیل دکتر «طلال عتریسی» از بیداری اسلامی در خاورمیانه؛
اعتماد مسلمین به قدرت تغییر اسلام
امروز برای جهانیان سؤال است که چرا خاورمیانه پس از سال‌ها حضور دولت‌های متعدد، امروز به خیزشی عظیم دست زده است؛ به راستی چه عاملی زلزله‌ی سیاسی خاورمیانه را به وجود آورده است؟
دانلود
جهادِ آتش به اختیار
    جهادِ آتش به اختیار http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10989 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/27-5-1397/IMAGE636701894975504741.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران