در سالروز پذیرش قطعنامه 598 از سوی ایران؛
آیا پذیرش قطعنامه به معنای دست کشیدن از مقاومت بود؟
آیا پذیرش قطعنامه‌ی 598 توسط حضرت امام (رحمت الله علیه) به معنای تجدید نظر در شعار «نه شرقی، نه غربی» و کوتاه آمدن از تقابل با نظام بین‌الملل، که پیش از این با آن چالش داشت، بود؟
محمد کاظم انبارلویی؛
چرا خاتمی هنوز ساکت مانده؟
این دسته از افراد اگر واقعا نادم و پشیمان هستند، باید برادری خود را با انقلاب، نظام و مردم اثبات کنند و بدون اثبات برادری مطمئنا نه امروز و نه هیچ فردای دیگری در قدرت سهمی نخواهند داشت.
قاسم رحمانی/ نگاهی به تلاش غرب برای ناامید کردن مصری‌ها از ادامه‌ی انقلاب؛
ظاهری نگران‌ کننده‌، باطنی امید بخش
«مبارک» بالاخره سرنگون شده و دوران جدیدی برای مصر و جهان عرب آغاز گردید. این کشور در ماه‌ها و سال‌های آینده‌، شاهد تحولات زیادی خواهد بود؛ اوضاع مصر در ماه‌های آتی مبهم به نظر می‌رسد و برخی از احتمال کودتای نظامی در مصر می‌گویند.
علی طاهری/ تاملی در نسبت باورهای دینی و وفاداری به نظام سیاسی؛
آیا مردم ایران جمهوری اسلامی را باور دارند؟
اندیشه‌ها، هنجارها را می‌سازند و به ارزش‌های سیاسی جامعه شکل می‌دهند، در مرحله‏ی بعد این ارزش‌ها هستند که الگوهای رفتاری از جمله رفتارهای سیاسی و اجتماعی جامعه را رقم زده و شکل‌دهی دولت‌ها را موجب می‌گردند.
پاسخی به شبهات مطرح شده پیرامون رهبری در نظام دینی(1)؛
یک انتخاب، چند پرسش!
هنوز امام(ره) در قید حیات بودند که برخی جریان‏ها می‏پرسیدند؛ آیا رهبری آینده هم باید جامعیت فقهی و علمی ایشان را داشته باشد؟ با وجود تدابیری که برای شفاف‏سازی قانون اساسی در دوران حیات امام(ره) اندشیده شد، پس از رحلت ایشان و انتخاب رهبری، مجددا این مساله در قالب شبهات متعدد بیان شد.
رضا سراج/ بازبینی جعبه‌ی سیاه ترور «صانع ژاله»؛
رمزگشایی از سناریوی کشته‌سازی بهمن 89
شواهد و مستندات بسیاری دال بر هدف‌مند بودن پروژه‌ی ترور «صانع ژاله» وجود دارد که در یک مدل‏سازی متناظر با پروژه‏ی قتل «ندا آقاسلطان» در اوج فتنه‏ی 88 برابری می‏کند؛ به این‏ترتیب می‏توان نقش آمریکا و اسراییل را در فراخوان 25 بهمن تبیین کرد.
اختصاصی/ تحلیل دو نفر از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا؛
دست‏پاچگی آمریکا نسبت به از دست دادن مبارک
طی اقدامی بی‏سابقه در تظاهرات ایران، وزارت امور خارجه‏ی آمریکا دچار سرگیجه شده و برای اولین بار در توییتر اشتراک فارسی زبان گذاشته‏است.
موسوی دهه60‏، موسوی دهه‏80/ بخش چهارم
آرمان‏های آقای نخست وزیر!
میرحسین موسوی در دوران نخست وزیری به دلیل مواضع و اقدامات اقتصادی خود، در میان افکار عمومی به عنوان چهره‌ای عدالت‌خواه و حامی مستضعفان، شناخته می‌شد. به دلیل همین گرایش بود که مورد حمایت طیف چپ حزب جمهوری اسلامی و گروه‌های چپ مثل سازمان مجاهدین قرار گرفت.
دکتر سید محمود نبویان/ پاسخی به آرش نراقی(1)؛
پارادوکس مسلمان سکولار
آقای نراقی، با تکیه بر اصولی که خود آن را بیان می‏کند، نتیجه می‏گیرد که مسلمانی با سکولار بودن سازگاری دارد و به هیچ وجه در یک جامعه‏ی مدنی، بدون پای بندی به سکولاریسم نمی‏توان «مسلمان» بود.
پیگیری حقوقی دخالت‌های صریح غرب در امور داخلی ایران در گفت‌وگو با دکتر اخوان‌فرد؛
طرح شکایت ایران از دخالت دول غربی در دیوان داوری ایران و آمریکا
مدتی است رسانه‌های غربی در کنار اظهار نظرهای رسمی مقامات دولتی، بار دیگر به حمایت از اغتشاش‌گران و دعوت صریح به آغاز اردوکشی‌های خیابانی در تهران مبادرت می‌ورزند؛ اقدامی‌که در عرف دیپلماتیک نقض نزاکت بین‌المللی و دخالت رسمی درامور داخلی ایران است. مطالبه‌ی این موضع از مجامع بین‌‏المللی طبیعی‏ترین حق ایران است.
گزارش تحلیلی برهان از ولنتاین سبزهای تهران؛
بیست و پنجم همه آمده بودند!
هم‏زمان با فراخوان غیرقانونی 25 بهمن،‌ هیلاری کلینتون در اقدامی بی‌سابقه به‌طور رسمی و به زبان فارسی پیامی از سوی وزارت خارجه آمریکا در سایت توییتر گذاشت که: «وزارت امور خارجه آمریکا نقش تاریخی رسانه‌های اجتماعی در میان ایرانیان را درک می‌کند. می‌خواهیم در گفت‌وگوهای شما شرکت کنیم.»
دانلود
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
انقلابی‌گری نیاز امروز
    انقلابی‌گری نیاز امروز http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9576 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/22-8-1395/IMAGE636145644088462480.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران