همراه با رونمایی از دو کتاب «عبرت‌های برجام» و «سلطه‌ناپذیری و سلطه‌ستیزی انقلابی»
نشست تخصصی «نظریه مقاومت، راهگشای انقلاب در دهه پنجم» برگزار شد
نشست تخصصی با موضوع «نظریه مقاومت» به همراه رونمایی از دو کتاب در این حوزه در اندیشکده برهان برگزار شد.
تکرار/ رویکرد کلان‌نگر رضا سراج به تمرکز آمریکا بر 14 فوریه در ایران؛
پاسخ در مبدأ به خاستگاه تحولات منطقه
حمایت گسترده غرب و اپوزیسیون از فراخوان راهپیمایی سبزها در حمایت از انتفاضه مردم مصر، نشان از طراحی مزورانه‌ای در پشت پرده دارد. برای تحلیل این مسأله با دکتر رضا سراج به گفت‌وگو نشسته‌ایم.
محمد عبدالهی/ارزیابی استرات‍ژیک بیانیه اخیر منتسب به موسوی و کروبی؛
سه ضلعی همسان‏انگاری، تقابل‏سازی و امیدبخشی
ما دور نمی‏بینیم آنانی که به‌صورت واقعا اصولی دغدغه منافع ملی و ارزش‌های اسلامی را دارند، در کنار همه ملت (یا به تعبیر مستبدین «خس و خاشاک») قرار گیرند و صف خود را از زیاده‏خواهان ودست اندازان به حقوق و بیت‌المال ملت جدا سازند. ما به‌ویژه اعتقاد داریم که در نهایت، بسیج، سپاه و نیروهای نظامی، ملت خود را تنها نخواهند گذاشت.
دکتر سیدمحمود نبویان/ پاسخی به نامه‏ی کدیور(4)
خط امامی‏های دیروز
آقای کدیور، چند وب‌سایت اینترنتی، مجله، روزنامه، رادیو، تلویزیون، انواع شبکه‌های ماهواره‌ای و شخصیت‌های ضد اسلام سراغ دارید که در این جریان حامی جریان فتنه نبوده‌اند؟
پاسخی به شبهه‏ی کدیور پیرامون اسلام تک ساحتی /بخش دوم
کدام اسلام؟! کدام حقوق بشر؟!
«در کشور ما حکومتی به نام جمهوری اسلامی و به عبارت دقیق­تر حکومت اسلامی تشکیل شده و مبنای آن هم نظریه­ای است به نام ولایت فقیه یا ولایت مطلقه‌ی فقیه. این شیوه‌ی زمام‌داری بعد از 32 سال با مشکلات جدّی و بحرانی عمیق مواجه شده است». این، جمله‏ی آقای کدیور است.
پاسخی به مقاله‌ی «عرف در شرع» آقای عبدالعلی بازرگان/ بخش دوم
عرف در محدوده‌ی شرع
آقای بازرگان بهتر از همه می‌دانند که ادعای ایشان با بسیاری از رفتارهای آمریکا و برخی کشورهای غربی در تعارض است. آیا دولت آمریکا برای حمله به مردم مسلمان عراق از مردم کوچه و خیابان نظرخواهی کرده است؟ این همه سرکوب در آمریکا علیه مردم وجود دارد؛ البته شاید به اعتقاد وی برای سرکوب مردم از خود مردم نظرخواهی کردند!
آیت‏الله مصباح یزدی:
ولایت فقیه یک نهاد برای رفع نیاز جامعه به مدیریت و حکومت است
آیت‏الله مصباح یزدی بر این باور هستند که در معناشناسی ولایت فقیه، نباید در لفظ متوقف شد؛ چرا که مراجعه به لفظ و ریشه آن زمانی است که ما، از خود معنا آگاه نباشیم و بخواهیم از راه لفظ، آن را کشف کنیم.
سحاب فاطمی؛
آیا سران نظام با امام زمان(عج) ارتباط دارند؟!
فهم ناصواب، کژتابی‌های هدفمند رسانه‌ای دشمن از نحوه‌ی پیوند نظام اسلامی و مفهوم غنی انتظار و تلاش مستمر برای خرافاتی جلوه دادن جمهوری اسلامی و مسؤولان کشور، موجبات وارد آوردن اتهام به نظام را فراهم کرده‏است.
محمد عبدالهی؛
خود ویران‏گری در راستای انتظار فعال
گنجی همسو با جریانی که می‏خواهد زمینه‏ی بازگشت جریان اصلاحات به قدرت را فراهم نماید، دنبال تطهیر چهره‏ی خاتمی است. این تاکتیک البته با واکنش طیفی از حامیان لاییک فتنه، مواجه شده که مدعی هستند نه خاتمی و نه موسوی و کروبی نمی‏توانند آلترناتیو مورد نظر جریان برانداز، باشند.
مهدی جمشیدی؛
انتخابات دهم و صف‏بندی گفتمان‏ها
مسأله‏ی اساسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388، «کشمکش‏های گفتمانی» بود که از صف‏بندی ایدئولوژیک و تعارض افکار ناشی می‏شد.
موسوی دهه‌ی60، موسوی دهه‌ی80/ بخش سوم
انزوای فعال
با حذف گروه‏های التقاطی(چپ و لیبرال)، چالش‏های جدیدی فراروی مجلس(دوم وسوم) قرار گرفت. در این دوره، جریان اسلام‏گرا به‏تدریج دچار اختلاف شد. چندی بعد، دو جریان سیاسی مشهور به «راست» و «چپ» مولود این اتفاق بودند.
دانلود
جهادِ آتش به اختیار
    جهادِ آتش به اختیار http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10989 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/27-5-1397/IMAGE636701894975504741.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران