درس‌هایی که از عزت‌خواهی اباعبدالله‌الحسین (ع) می‌توان فراگرفت
مؤلفه‌های عزت‌مداری در قیام حسینی
در سراسر حوادث قیام حضرت سیدالشهدا می‌توان عنصر عزت را برجسته دید که تبلور آن در منازعه‌ی حق و باطل، معنویت و اخلاق و مصائب این رویداد بزرگ است.
تجدید مطلع در حوزه‌‌ی کتاب(7)؛
چرا کتاب تبلیغ نمی‌شود؟
مقام معظم رهبری: «ما امروز مى‌بینیم براى کالاهاى کم‌اهمیت که تأثیرى هم در زندگى انسان‌ها ندارند، صاحبانش تبلیغات رنگینِ عجیب و غریبى را متصدى می‌شوند...محصول با عظمت کتاب، با ارزش کتاب، درخور این است که تبلیغ بشود؛ تشویق بشوند کسانى‌که می‌توانند کتاب را بخوانند؛ این را ما باید به صورت عادت در بیاوریم.»
تجدید مطلع در حوزه‌‌ی کتاب(8)؛
روش‌های ترویج کتاب‌خوانی
پاسخ‌گویی به نیاز مخاطب، در قالب کتاب و در زمان مناسب، بهینه‌ترین شیوه‌ی ترویج کتاب‌خوانی است که در این جریان، تلویزیون تأثیری جدی و عمیق را برعهده دارد. اما متأسفانه به جز برخی مناسبت‌ها در حوزه‌ی کتاب خبر چندانی از تألیف کتاب‌های ارزشمند، رسیدن آن‌ها به چاپ‌های جدید، موفقیت‌ها و ... پخش نمی‌شود.
تجدید مطلع در حوزه‌ی کتاب(6)؛
سرانه‌ی مطالعه‌ی کتاب در ایران و برخی کشورهای جهان
با توجه به عدم سنجش میزان اوقات فراغت ایرانیان به نسبت دیگر ملت‌ها، مقایسه‌ی خام آن با سرانه‌ی مطالعه در دیگر کشورها چندان دقیق نخواهد بود اما همین وضعیت به نسبت خوب جهانی، وضعیت مطلوبی نیست. چرا که کتاب در جمهوری اسلامی ایران، دارای جایگاهی راهبردی و ملی است و باید در صدر فعالیت‌های فرهنگی جامعه قرار گیرد.
تجدید مطلع در حوزه‌‌ی کتاب(5)؛
مبانی نظری سنجش سرانه‏‌ی مطالعه
بعضی از مردم، به گزارش‏‌هایی که برای تضعیف ملت ایران تنظیم شده‌‌‌اند؛ اقبال بیشتری نشان می‌‌دهند. این اخلاق سبب شده است که بسیاری از دستاوردهای ملی، ناباورانه دیده شود و گزارش‌‏های غیرعلمی و یا حتی کینه‌‌ورزانه، بیشتر مورد پسند عموم جامعه قرار گیرد. همین مشکل درخصوص برخورد با آمار‌های سرانه‌ی مطالعه کتاب نیز وجود دارد.
تجدید مطلع در حوزه‌ی کتاب(4)
چرا یک الگوی بومی پیشرفت در حوزه ی کتاب طراحی نمی‏‌شود؟
عدم‌ توجه سیاست‌گذاران حوزه‌ی کتاب به طراحی الگوی بومی پیشرفت سبب شده که برخی شاخصه‌ها وضعیت نامطلوبی داشته باشند. دغدغه‌ی افزایش تعداد عناوین کتاب را می‌توان یک مخدر خطرناک برای این حوزه به حساب آورد که با نادیده گرفتن واقعیت‌ها و از آن چه در بدنه‌ی صنعت نشر کتاب می‌گذرد، بی‌خبر مانده است.
تجدید مطلع در حوزه کتاب(3)؛
مشکلات در هم تنیده‌ی کاهش شمارگان کتاب
شاخص سرانه‌ی تولید کتاب برای هر ایرانی، در 4 سال قبل از سال 1390 به سرعت کاهش یافت. براساس داده‌ها در سال 1373، میانگین شمارگان کتاب 5.308 جلد بوده که در سال 1375 به بالاترین عدد یعنی 5.645 جلد و در سال 1389، به پایین‌ترین میزان یعنی 3.102 جلد رسید. چنانکه شاخص میانگین شمارگان کتاب در طول 14 سال، 45 درصد کاهش داشته است.
تجدید مطلع در حوزه کتاب(2)؛
مروری بروضعیت هشدارآمیز کتاب در سالهای سال اخیر
وضعیت هشدار در سالهای اخیر تا حدودی نشان دهنده‌ی دلیل نگرانی مقام معظم رهبری از وضعیت کتاب است که تنها از راه اصلاح شاخص‌های موجود و طراحی شاخص جدید «سرانه‌ی تولید کتاب» قابل درک نیست. اما چه عواملی باعث شده سرانه‌ی تولید کتاب در سالهای اخیر کاهش یابد و وضعیت کتاب از سال طلایی 1385 خارج شود؟
تجدید مطلع در حوزه‌ی کتاب (1)؛
چرا مقام معظم رهبری خواهان تجدید مطلع در حوزه‌ی کتاب هستند؟
مقام معظم رهبری: «... در مسأله‌ى کتاب و کتاب‌خوانى و کتاب خوب و کتاب مفید و کتاب سالم؛ یک حرکتى را همه‌ى مسؤولان در کشور آغاز کنند؛ از آن‌هایى که برنامه‌ریزى می‌کنند، تا آن‌هایى که تولید می‌کنند، تا آن‌هایى که تبلیغ می‌کنند، تا مخاطبان کتاب، جوان‌ها و غیر جوان‌ها که کتاب را می‌خوانند، یک نگاه جدیدى داشته باشیم»
به بهانه‌ی بازگشایی نمایشگاه کتاب و شکل‌گیری جو کاذب کتابخوانی
موفقیت نمایشگاه کتاب به دلیل ناتوانی در تبلیغات کتاب
مقام معظم رهبری: «ما امروز مى‌بینیم براى کالاهاى کم‌اهمیت که تأثیرى هم در زندگى انسان‌ها ندارند، صاحبانش تبلیغات رنگینِ عجیب و غریبى را متصدى می‌شوند...محصول با عظمت کتاب، با ارزش کتاب، درخور این است که تبلیغ بشود؛ تشویق بشوند کسانى‌که می‌توانند کتاب را بخوانند؛ این را ما باید به صورت عادت در بیاوریم.»
همزمان با آغاز به کار سی‌و‌‌یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
حضور انتشارات دیدمان در نمایشگاه کتاب
انتشارات دیدمان «ناشر کتب اندیشکده برهان»، در سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب، با بیش از 50 عنوان کتاب در زمینه گفتمان انقلاب اسلامی حضور خواهد یافت.
تمامی کتاب ها با 20 درصد عرضه خواهند شد.
دانلود
جهادِ آتش به اختیار
    جهادِ آتش به اختیار http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10989 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/27-5-1397/IMAGE636701894975504741.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران